Structure Map (1.0.0) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Submit
ja: 送信

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Format
ja: フォーマット

en: Custom
ja: カスタム

en: Fields
ja: フィールド

en: Basic Information
ja: 基本情報

en: Entity
ja: エンティティ

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Field Type
ja: フィールドタイプ

en: Cardinality
ja: カーディナリティ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Machine Name
ja: システム内部名称
