Stubby (JSON API STUBS) (1.0.1) - en to is translation catalogue (15 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Development
is: Þróun

en: Cancel
is: Hætta við

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Add
is: Bæta við

en: Path
is: Slóð

en: ID
is: Kenni

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
