Stubby (JSON API STUBS) (1.0.2) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Development
tr: Geliştirme

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Response
tr: Yanıt

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Add
tr: Ekle

en: Path
tr: Yol

en: Regular expression
tr: Düzenli ifade

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Key
tr: Anahtar

en: Any
tr: Herhangi

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık
