Student UIC (1.0.0-beta1) - en to cs translation catalogue (7 entries)

en: Default
cs: Výchozí

en: General
cs: Obecné

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Minimum length
cs: Minimální délka

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Field types
cs: Typy polí
