Student UIC (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Default
ru: По умолчанию

en: General
ru: Общий

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Minimum length
ru: Минимальная длина

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Field types
ru: Типы полей
