Student UIC (1.0.1-beta1) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Default
ar: الافتراضي

en: General
ar: عام

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Pattern
ar: النموذج

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.
