Student UIC (1.0.1-beta1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Default
fr: Par défaut

en: General
fr: Général

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: Pattern
fr: Motif

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Minimum length
fr: Longueur minimale

en: The maximum length of the field in characters.
fr: La longueur maximale du champ en nombre de caractères.

en: Field types
fr: Types de champs
