Student UIC (1.0.1-beta1) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: General
hi: सामान्य

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Pattern
hi: नमूना

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई
