Student UIC (1.0.1-beta1) - en to hy translation catalogue (5 entries)

en: Default
hy: Լռելյայն

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Maximum length
hy: Առավելագույն երկրությունը

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: The maximum length of the field in characters.
hy: Դաշտի սիմվոլների առավելագույն երկարությունը:
