Student UIC (1.0.1-beta1) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Default
id: Bawaan

en: General
id: Umum

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Pattern
id: Pola

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Field types
id: Jenis bidang isian
