Student UIC (1.0.1-beta1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: General
fa: عمومی

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Pattern
fa: الگو

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول میدان به کاراکتر.
