Student UIC (1.0.1-beta1) - en to sk translation catalogue (7 entries)

en: Default
sk: Predvolené

en: General
sk: Všeobecné

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Pattern
sk: Vzor

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: The maximum length of the field in characters.
sk: Maximálna dĺžka poľa v znakoch.

en: Field types
sk: Typy polí
