Student UIC (1.0.1-beta1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Default
uk: Базово

en: General
uk: Загальне

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Default value
uk: Базове значення

en: Minimum length
uk: Мінімальна довжина

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Field types
uk: Типи полів
