Student UIC (1.0.1-beta1) - en to be translation catalogue (6 entries)

en: Default
be: Прадвызначана

en: General
be: Агульны

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: The maximum length of the field in characters.
be: Максімальная даўжыня поля ў сімвалах.

en: Field types
be: Тыпы палёў
