Student UIC (1.0.0-beta1) - en to hr translation catalogue (6 entries)

en: Default
hr: Zadano

en: General
hr: Općenito

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.
