Student UIC (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Default
ja: デフォルト

en: General
ja: 全般

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Pattern
ja: パターン

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Minimum length
ja: 最小の長さ

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Field types
ja: フィールドタイプ
