Student UIC (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Default
pt: Padrão

en: General
pt: Geral

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: Pattern
pt: Padrão

en: Default value
pt: Valor padrão

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O tamanho máximo do campo em caracteres.

en: Field types
pt: Tipos de campo
