Student UIC (1.0.1-beta1) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Default
tr: Varsayılan

en: General
tr: Genel

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Field types
tr: Alan tipleri
