Students (DB Example) (2.0.2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Age
it: Età

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: operations
it: operazioni

en: Gender
it: Sesso

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: About
it: Informazioni
