Studicomy Theme (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Read more
tr: Devamını oku

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Core
tr: Çekirdek

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Add a new comment to this page.
tr: Bu sayfaya yeni bir yorum ekle.

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
tr: Yorum yapmak için <a href="@login">Giriş Yapın</a> ya da <a href="@register">Üye olun</a>.

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
tr: Yorum yapmak için <a href="@login">giriş yapın</a>

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: First page
tr: İlk sayfa
