Style Entity (2.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Label
da: Etiket

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Classes
da: Klasser

en: Machine name
da: Internt navn

en: Uses
da: Bruger

en: Display the label of the referenced entities.
da: Vis label for de refererede entities.

en: Change handler
da: Skift handler

en: The referenced entity
da: Link til den refererede entity

en: An entity field containing an entity reference.
da: Et entity-felt som indeholder en entity-reference.

en: Reference type
da: Referencetype

en: Type of item to reference
da: Typen af element der skal refereres til

en: Reference method
da: Referencemetode
