Style Entity (2.0.0-alpha1) - en to et translation catalogue (16 entries)

en: Delete
et: Kustuta

en: Label
et: Nimetus

en: Add another
et: Lisa veel üks

en: Are you sure you want to delete %name?
et: Oled sa kindel, et soovid kustutada %name?

en: Reference
et: Viide

en: Classes
et: Klassid

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Uses
et: Kasutab

en: Styles
et: Stiilid

en: Display the label of the referenced entities.
et: Kuva viidatud olemite silti.

en: Change handler
et: Muutmishandler

en: The referenced entity
et: Viidatud olem

en: An entity field containing an entity reference.
et: Olemi väli, mis sisaldab olemi viidet.

en: Reference type
et: Viite tüüp

en: Type of item to reference
et: Viidatava elemendi tüüp

en: Reference method
et: Viitamise meetod
