Style Entity (2.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Label
tr: Etiket

en: Add another
tr: Başka ekle

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Reference
tr: Kaynak

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Uses
tr: Kullanım

en: Styles
tr: Biçemler

en: Change handler
tr: İşleyiciyi değiştir

en: The referenced entity
tr: Başvurulan varlık

en: An entity field containing an entity reference.
tr: Bir varlık referansı içeren bir varlık alanı.

en: Reference type
tr: Referans tipi

en: Type of item to reference
tr: Referans verilecek öge tipi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: @label ID
tr: @label kimliği
