Style Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Add another
fr: En ajouter un(e) autre

en: Other
fr: Autre

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Reference
fr: Référence

en: Machine name
fr: Nom système

en: Uses
fr: Utilisations

en: Display the label of the referenced entities.
fr: Afficher le libellé des entités référencées.

en: Change handler
fr: Changer de gestionnaire

en: The referenced entity
fr: L'entité référencée

en: An entity field containing an entity reference.
fr: Un champ d'entité contenant une référence à une entité.

en: Reference type
fr: Type de référence

en: Type of item to reference
fr: Type d'élément à référencer

en: Reference method
fr: Méthode de référence

en: @label ID
fr: Identifiant (ID) de @label

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
