Style Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Label
he: תווית

en: Other
he: אחר

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Reference
he: רפרנס

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Uses
he: שימושים

en: Styles
he: סגנונות

en: Display the label of the referenced entities.
he: הצגת הכותרת של היישות ברפרנס.

en: The referenced entity
he: היישות שאליה מצביע הרפרנס

en: An entity field containing an entity reference.
he: שדה של יישות שמכיל רפרנס ליישות.

en: Reference type
he: סוג רפרנס

en: Type of item to reference
he: סוג הפריט לשיוך

en: Reference method
he: שיטת הפניה
