Style Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Other
hi: अन्य

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Uses
hi: उपयोग

en: Display the label of the referenced entities.
hi: संदर्भित संस्थाओं के लेबल प्रदर्शित करें

en: Change handler
hi: हैंडलर बदलें

en: The referenced entity
hi: संदर्भित इकाई

en: Reference type
hi: संदर्भ प्रकार

en: Type of item to reference
hi: वस्तु के प्रकार के संदर्भ के लिए

en: Reference method
hi: संदर्भ विधि
