Style Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Add another
id: Tambah lainnya

en: Other
id: Lainnya

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Reference
id: Referensi

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Uses
id: Penggunaan

en: Styles
id: Gaya

en: Display the label of the referenced entities.
id: Tampilkan label entitas rujukan.

en: Change handler
id: Ubah handler

en: The referenced entity
id: Entitas yang dirujuk

en: An entity field containing an entity reference.
id: Sebuah field entitas yang memiliki sebuah refennsi entitas

en: Reference type
id: Tipe rujukan

en: Type of item to reference
id: Jenis item yang direferensikan

en: Reference method
id: Metode referensi

en: @label ID
id: ID @label
