Style Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Add another
nl: Nog een toevoegen

en: Other
nl: Andere

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Reference
nl: Referentie

en: Classes
nl: Klassen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Styles
nl: Stijlen

en: Display the label of the referenced entities.
nl: Het label van de gerefereerde entiteit weergeven.

en: Change handler
nl: Handler wijzigen

en: The referenced entity
nl: De gerefereerde entiteit

en: An entity field containing an entity reference.
nl: Entiteitveld met een entiteitsreferentie.

en: Reference type
nl: Referentietype

en: Type of item to reference
nl: Itemtype om naar te verwijzen

en: Reference method
nl: Referentie-methode

en: @label ID
nl: @label-ID

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
