Style Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Label
uk: Мітка

en: Other
uk: Інше

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Reference
uk: Посилання

en: Classes
uk: Класи

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Uses
uk: Використання

en: Styles
uk: Стилі

en: Display the label of the referenced entities.
uk: Відобразити мітку сутностей за посиланням.

en: Change handler
uk: Змінити обробник

en: The referenced entity
uk: Сутність за посиланням

en: An entity field containing an entity reference.
uk: Поле сутності, що містить посилання на сутність.

en: Reference type
uk: Тип посилання

en: Type of item to reference
uk: Тип об'єкту для посилання

en: Reference method
uk: Спосіб посилання

en: @label ID
uk: ID @label

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
