Style Entity (8.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Label
sv: Etikett

en: Add another
sv: Lägg till fler

en: Other
sv: Övriga

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Reference
sv: Referens

en: Classes
sv: Klasser

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Uses
sv: Använder

en: Styles
sv: Stilmallar

en: Display the label of the referenced entities.
sv: Visa etiketten för de refererade objekten.

en: Change handler
sv: Byt hanterare

en: The referenced entity
sv: Det refererade objektet

en: An entity field containing an entity reference.
sv: Ett fältobjekt som innehåller en objektsreferens.

en: Reference type
sv: Typ av referens

en: Type of item to reference
sv: Typ av objekt att referera

en: Reference method
sv: Metod för referens

en: @label ID
sv: @label id
