Style Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Label
ar: التسمية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Other
ar: آخر

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Reference
ar: مرجع

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Change handler
ar: تغيير المعالج

en: The referenced entity
ar: مرجع الكيان

en: An entity field containing an entity reference.
ar: حقل يحتوي على مرجع

en: Reference type
ar: نوع المرجع

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه
