Style Entity (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Label
it: Etichetta

en: Other
it: Altro

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Reference
it: Riferimento

en: Classes
it: Classi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Uses
it: Usa

en: Styles
it: Stili

en: Display the label of the referenced entities.
it: Visualizza l'etichetta delle entità messe in relazione.

en: Change handler
it: Cambia handler

en: The referenced entity
it: L'entità messa in relazione

en: An entity field containing an entity reference.
it: Un campo dell'entità che contiene un riferimento a un'altra entità.

en: Reference type
it: Tipo di riferimento

en: Type of item to reference
it: Tipo di elemento da porre in relazione

en: Reference method
it: Metodo di riferimento

en: @label ID
it: ID @label
