Style Entity (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Label
ja: ラベル

en: Other
ja: その他

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Reference
ja: 参照

en: Classes
ja: クラス

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Uses
ja: 機能

en: Styles
ja: スタイル

en: Display the label of the referenced entities.
ja: 参照先エンティティのラベルを表示します。

en: Change handler
ja: ハンドラーの変更

en: The referenced entity
ja: 参照されているエンティティ

en: An entity field containing an entity reference.
ja: エンティティ・リファレンスを含むエンティティ・フィールド

en: Reference type
ja: 参照タイプ

en: Type of item to reference
ja: 参照するアイテムのタイプ

en: Reference method
ja: 参照方法
