Style Entity (8.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Label
pl: Etykieta

en: Other
pl: Inne

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Reference
pl: Referencja

en: Classes
pl: Klasy

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Uses
pl: Używa

en: Styles
pl: Style

en: Display the label of the referenced entities.
pl: Wyświetl etykietę wskazywanej encji

en: Change handler
pl: Zmień obsługę

en: The referenced entity
pl: Wskazywana encja

en: An entity field containing an entity reference.
pl: Pole encji zawierające referencję do encji.

en: Reference type
pl: Typ wskazania

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: Reference method
pl: Sposób referencji

en: @label ID
pl: ID dla typu @label
