Style Entity (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Label
ro: Etichetă

en: Other
ro: Altele

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Reference
ro: Referință

en: Classes
ro: Clase

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Uses
ro: Folosește

en: Styles
ro: Stiluri

en: Display the label of the referenced entities.
ro: Afișați eticheta entităților referite.

en: Change handler
ro: Schimbați handler-ul

en: The referenced entity
ro: Entitatea de referință

en: An entity field containing an entity reference.
ro: Un câmp al entității care conține o referință către o entitate.

en: Reference type
ro: Tipul referinței

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: @label ID
ro: Id-ul @label
