Style Entity (8.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Label
ru: Метка

en: Add another
ru: Добавить еще

en: Other
ru: Другое

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Reference
ru: Связь

en: Classes
ru: Классы

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Uses
ru: Использование

en: Styles
ru: Стили

en: Display the label of the referenced entities.
ru: Отображать метки связанных сущностей.

en: Change handler
ru: Выбрать обработчик

en: The referenced entity
ru: Связанная сущность

en: An entity field containing an entity reference.
ru: Поле сущности, содержащее ссылку на сущность.

en: Reference type
ru: Тип связи

en: Type of item to reference
ru: Тип элемента для ссылки

en: Reference method
ru: Способ выбора

en: @label ID
ru: Идентификатор @label
