Style Guide (Admin) (1.0.0) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Submit
pt: Enviar

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Password
pt: Senha

en: Link
pt: Ligação

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Theme
pt: Tema

en: Success
pt: Sucesso

en: Warning
pt: Aviso

en: Colors
pt: Cores

en: Navigation
pt: Navegação

en: Info
pt: Informações

en: Tabs
pt: Separadores

en: Radios
pt: Botões de opção

en: Badges
pt: Crachás

en: Tables
pt: Tabelas

en: Primary
pt: Primário

en: Checkbox
pt: A caixa de selecção

en: Secondary
pt: Secundário

en: Checkboxes
pt: Caixas de seleção

en: Pagination
pt: Paginação

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Progress
pt: Progresso

en: Theme name
pt: Nome do tema

en: Headings
pt: Títulos
