Style Library Entity (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Changed
pt: Alterado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Delete all translations
pt: Eliminar todas as traduções

en: Delete @language translation
pt: Eliminar a tradução @language

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
pt: A tradução para @entity-type %label @language foi apagada.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
pt: Tem a certeza que quer apagar a tradução para @language de @entity-type %label?
