Style Library Entity (2.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Changed
ja: 変更済

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Delete all translations
ja: すべての翻訳を削除

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: The following @entity-type translations will be deleted:
ja: 次の @entity-type の翻訳が削除されます:

en: Delete @language translation
ja: @language の翻訳を削除

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
ja: @entity-type %label の @language の翻訳が削除されました。

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
ja: @entity-type %label の @language 翻訳を本当に削除しますか？
