Style Selector (1.0.0-alpha3) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: None
de: Keine

en: Red
de: Rot

en: White
de: Weiß

en: Lime
de: Limette

en: Purple
de: Lila

en: Teal
de: Blaugrün

en: Violet
de: Violett

en: Pink
de: Rosa

en: Green
de: Grün

en: Black
de: Schwarz

en: Yellow
de: Gelb

en: color
de: Farbe

en: Round
de: Runden

en: Rectangle
de: Rechteck

en: Sunrise
de: Sonnenaufgang

en: Sky
de: Himmel

en: Fuchsia
de: Fuchsienfarben

en: Amber
de: Gelb

en: Emerald
de: Smaragd

en: Field types
de: Feldtypen

en: Extra classes
de: Zusätzliche Klassen

en: Navy
de: Navy-Blau

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
de: Die möglichen Werte, die dieses Feld enthalten kann. Geben Sie einen Wert pro Zeile, im Format: Schlüssel|Bezeichnung.

en: Extra CSS classes
de: Zusätzliche CSS-Klassen
