Style Selector (2.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Size
tr: Boyut

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Large
tr: Büyük

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Square
tr: Kare

en: Allowed values list
tr: İzin verilen değerler listesi

en: Red
tr: Kırmızı

en: White
tr: Beyaz

en: Purple
tr: Mor

en: Pink
tr: Pembe

en: Green
tr: Yeşil

en: Orange
tr: Turuncu

en: Black
tr: Siyah

en: Yellow
tr: Sarı

en: color
tr: renk

en: Round
tr: Yuvarlama

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Allowed values function
tr: İzin verilen değerler işlevi
