Styled Google Map (3.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Closed
fr: Fermé

en: Enable
fr: Activer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Icon
fr: Icône

en: View
fr: Voir

en: without
fr: sans

en: Created
fr: Créé

en: Location
fr: Emplacement

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Price
fr: Prix

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Google Maps API Key
fr: Clé pour l'API Google Maps

en: Font size
fr: Taille de police

en: Minimum zoom
fr: Zoom minimum

en: Map type
fr: Type de carte

en: Changed
fr: Modifié

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Top right
fr: Haut droit

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: From address
fr: Adresse de l'expéditeur

en: Radius
fr: Rayon

en: Font family
fr: Police de caractères

en: Opacity
fr: Opacité

en: Colour
fr: Couleur

en: with
fr: avec

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Gradient
fr: Dégradé

en: Geometry
fr: Géométrie

en: Top center
fr: En haut au centre

en: Bottom center
fr: En bas au centre

en: Max width
fr: Largeur maximale

en: Select field
fr: Sélectionner un champ

en: Font weight
fr: Épaisseur de la police

en: Provide markup text for the area.
fr: Fournir un texte balisé pour la zone.

en: Which field contains geodata?
fr: Quel champ contient les données de géolocalisation ?

en: Select the view mode
fr: Sélectionner le mode d'affichage

en: Entity label
fr: Libellé de l'entité

en: Field formatters
fr: Formateurs de champ

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
