Styled Google Map (3.0.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Closed
pt: Fechado

en: Enable
pt: Habilitar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Location
pt: Localização

en: API Key
pt: Chave de API

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Price
pt: Preço

en: Google Maps API Key
pt: Chave API Google Maps

en: Font size
pt: Tamanho da fonte

en: Map type
pt: Tipo de mapa

en: Changed
pt: Alterado

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: From address
pt: Endereço do remetente

en: Opened
pt: Aberto

en: Radius
pt: Raio

en: Font family
pt: Família de fontes

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Colour
pt: Cor

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Gradient
pt: Degradê

en: Geometry
pt: Geometria

en: Import failed
pt: A importação falhou

en: Top center
pt: Superior Central

en: Bottom center
pt: Base Central

en: Max width
pt: Largura máxima

en: Select field
pt: Selecionar campo

en: Provide markup text for the area.
pt: Fornecer marcação de texto para a área.

en: Places
pt: Lugares

en: Select the view mode
pt: Selecione o modo de visualização

en: Entity label
pt: Rótulo da entidade

en: Field formatters
pt: Formatadores de campos

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
