Styled Google Map (3.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Closed
id: Ditutup

en: Enable
id: Aktifkan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Location
id: Lokasi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Price
id: Harga

en: Font size
id: Ukuran Font

en: Changed
id: Berubah

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: pixels
id: piksel

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Top center
id: Tengah atas

en: Bottom center
id: Tengah bawah

en: Provide markup text for the area.
id: Berikan teks markup untuk area tersebut.

en: Entity label
id: Label entitas

en: Field formatters
id: Pemformat field
