Styled Google Map (8.x-2.2) - en to pl translation catalogue (58 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Enable
pl: Włącz

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Icon
pl: Ikona

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: Location
pl: Położenie

en: API Key
pl: Klucz API

en: Authored by
pl: Autor

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Price
pl: Cena

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Google Maps API Key
pl: Klucz API map Google

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Map type
pl: Typ mapy

en: Style
pl: Styl

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: From address
pl: Adres nadawcy

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Radius
pl: Promień

en: Font family
pl: Czcionka

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: pixels
pl: piksele

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: ROADMAP
pl: DROGOWA

en: SATELLITE
pl: SATELITARNA

en: HYBRID
pl: HYBRYDOWA

en: TERRAIN
pl: TEREN

en: Top center
pl: Górny środek

en: Bottom center
pl: Dolny środek

en: Real Estate
pl: Nieruchomość

en: Max width
pl: Maks. szerokość

en: Font weight
pl: Grubość czcionki

en: Provide markup text for the area.
pl: Udostępnij pole tekstowe do edycji znaczników dla regionu.

en: Max height
pl: Maksymalna wysokość

en: Travel mode
pl: Środek transportu

en: Driving
pl: Samochód

en: Walking
pl: Pieszo

en: Places
pl: Miejsca

en: Wrapper class
pl: Klasa elementu nadrzędnego

en: Which field contains geodata?
pl: Które pole zawiera geodane?

en: Entity label
pl: Etykieta encji

en: Field formatters
pl: Formatery pola

en: Real estate
pl: Nieruchomość
