Styled Google Map (8.x-2.3) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Closed
pt: Encerrada

en: Enable
pt: Ativar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: View
pt: Mostrar

en: without
pt: Sem

en: Created
pt: Criado

en: Location
pt: Localização

en: API Key
pt: Chave API

en: Authored by
pt: Criado por

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Price
pt: Preço

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Google Maps API Key
pt: Chave do Google Mapas API

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Font size
pt: Tamanho do tipo de letra

en: Map type
pt: Tipo de mapa

en: Controls
pt: Controlos

en: Style
pt: Estilo

en: Changed
pt: Alterado

en: Top left
pt: Superior esquerdo

en: Top right
pt: Superior direito

en: Bottom right
pt: Inferior direito

en: Bottom left
pt: Inferior esquerdo

en: Apply
pt: Aplicar

en: From address
pt: Endereço do remetente

en: Border color
pt: Cor da margem

en: Radius
pt: Raio

en: Font family
pt: Família de tipos de letra

en: Opacity
pt: Opacidade

en: pixels
pt: píxeis

en: with
pt: pagador

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Gradient
pt: Gradiente

en: Top center
pt: Centro superior

en: Bottom center
pt: Centro inferior

en: Provide markup text for the area.
pt: Inserir texto markup para a área.

en: Wrapper class
pt: Classe de invólucro

en: Master
pt: Principal

en: Entity label
pt: Etiqueta da entidade

en: Field formatters
pt: Formatadores de campo

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
