Styled Google Map (8.x-2.3) - en to ru translation catalogue (68 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Closed
ru: Закрыто

en: Enable
ru: Включить

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: View
ru: Просмотр

en: Created
ru: Создано

en: Location
ru: Место

en: API Key
ru: Ключ API

en: Authored by
ru: Автор

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Price
ru: Цена

en: Desc
ru: По убыванию

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Padding
ru: Внутренний отступ

en: Google Maps API Key
ru: Ключ от Google Maps API

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Font size
ru: Размер шрифта

en: Map type
ru: Тип карты

en: Controls
ru: Элементы управления

en: Style
ru: Стиль

en: Changed
ru: Изменение

en: Top left
ru: Вверху слева

en: Top right
ru: Вверху справа

en: Bottom right
ru: Внизу справа

en: Bottom left
ru: Внизу слева

en: Default zoom level
ru: Масштаб по умолчанию

en: Apply
ru: Применить

en: From address
ru: Адрес отправителя

en: Border color
ru: Цвет рамки

en: Radius
ru: Радиус

en: Font family
ru: Семейство шрифтов

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: pixels
ru: пикселей

en: Enable dragging
ru: Разрешить перетаскивание

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Gradient
ru: Градиент

en: Geometry
ru: Геометрия

en: SATELLITE
ru: СПУТНИК

en: Top center
ru: Вверху в центре

en: Bottom center
ru: Внизу в центре

en: Cluster
ru: Кластер

en: Max width
ru: Максимальная ширина

en: Select field
ru: Выберите поле

en: Font weight
ru: Плотность шрифта

en: Provide markup text for the area.
ru: Предоставляет текстовую область с возможностью выбора формата текста

en: Max height
ru: Максимальная высота

en: Places
ru: Места

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Wrapper class
ru: Класс обёртки

en: Master
ru: Основной

en: Border width
ru: Ширина рамки

en: Which field contains geodata?
ru: Какое поле содержит геоданные?

en: Select the view mode
ru: Выберите режим просмотра

en: Entity label
ru: Метка сущности

en: Field formatters
ru: Форматтеры поля

en: Map style
ru: Стиль карты

en: JSON Style
ru: Стиль JSON

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.
