Style Guide (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (54 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Item
ja: 項目

en: Overview
ja: 概観

en: File
ja: ファイル

en: Date
ja: 日付

en: Links
ja: リンク

en: Search
ja: 検索

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: Quote
ja: 料金

en: Link
ja: リンク

en: Small
ja: 小

en: Text
ja: テキスト

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Menu link
ja: メニューリンク

en: Comment
ja: コメント

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Media
ja: メディア

en: System
ja: システム

en: Table
ja: テーブル

en: Button
ja: ボタン

en: Your search yielded no results.
ja: 検索に一致する結果はありません。

en: Lists
ja: リスト

en: Syndicate
ja: 配信

en: Superscript
ja: 上付き文字

en: Select
ja: 選択

en: Bold
ja: ボールド

en: Common
ja: 共通

en: Menus
ja: メニュー

en: Italic
ja: イタリック

en: Subscript
ja: 添字

en: More help
ja: もっと詳しく

en: Blockquote
ja: ブロック引用

en: Pager
ja: ページャー

en: More link
ja: 続きへのリンク

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Underline
ja: 下線

en: Ordered list
ja: 順序付きリスト

en: Unordered list
ja: 順序なしリスト

en: Radios
ja: ラジオボタン

en: Tables
ja: テーブル

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: Horizontal rule
ja: 水平の罫線

en: Fieldset
ja: フィールドセット

en: Checkboxes
ja: チェックボックス(複数)

en: Textarea
ja: テキストエリア

en: Strong
ja: 強

en: Text format
ja: テキストフォーマット

en: Progress bar
ja: プログレス バー

en: Feed icon
ja: フィードアイコン

en: Password confirm
ja: パスワードの確認
