CKEditor Styles Combo Plus (1.0.0) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: No styles configured
fr: Aucun style configuré

en: @count styles configured
fr: @count styles configurés

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
fr: La liste de styles fournie est syntaxiquement incorrecte.

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
fr: Une liste des classes qui seront fournies dans la liste déroulante "Styles". Entrer une ou plusieurs classes sur chaque ligne dans le format element.classA.classB|Libellé. Exemple : h1.titre|Titre. Exemple avancé : h1.fancy.titre|Titre fancy.<br />Ces styles doivent être déclarés dans le fichier CSS de votre thème.

en: Each style must have a unique label.
fr: Chaque style doit avoir un libellé unique.
