CKEditor Styles Combo Plus (1.0.0) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Styles
ru: Стили

en: No styles configured
ru: Отсутствуют настроенные стили

en: @count styles configured
ru: настроено @count стиль
    настроено @count стиля
    настроено @count[2] стилей

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
ru: Предоставленный список стилей является синтаксически неправильным.

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
ru: Список классов, которые будут появляться в выпадающем списке "Стили". Введите по одному или более классов на строку в формате: element.classA.classB|Название. Пример: h1.title|Заголовок. Расширенный пример: h1.fancy.title|Мнимое название.<br /> Эти стили должны быть доступны в CSS-файле вашей темы.

en: Each style must have a unique label.
ru: Каждый стиль должен иметь уникальную метку.
